Презентація: Масонство в Україні

опис слайдів

слайд 1

План

1.Мета діяльності

2.Відображення масонства
 на карті України

3.Масонські ложі
та їх лідери 4.Символи масонського руху

Слайд 3-6.

5.Висновок

Об’єднання всіх народів світу в розумне суспільство на основі братерства, рівності, взаємодопомоги « Кожен член якого робить свій внесок, щоб воно було корисним і приємним для всіх »

слайд 6

Засновник – генерал-губернатор, граф Олександр Ланжерон, який залучив до масонства Івана Котляревського – автора вже надрукованої поеми «Енеїда», який служив у війську.

Відомий член ложі Іван Орлай – видатний український просвітитель» колишній, директор Ніжинського ліцею, директор Ришельєвського ліцею в Одесі.

У складі ложі було більше 70 чоловік різних національностей.

1817 p м. Одеса «Трьох царств природи» (надр, рослинного і тваринного світу).

Склад членів багатонаціональний: росіяни, українці, поляки, французи, греки, євреї, італійці, німці,

Членами ложі були онуки останнього українського гетьмана Кирило і Петро Розумовські, яких переслідувала царська влада: першого, оголосивши божевільним, замкнули в Суздальському монастирі, а потім «змилостивилися» засланням обох в Одесу під нагляд міської адміністрації.

Заснована українськими чиновниками 1819рр. і поміщиками. Склад ложі налічував 23 (20) чоловіки. Серед них: І. Котляревський, В. Лукашевич, С. Кочубій, С. Петровський, Г. Вогаєвський, Г. Тарновський.

Очолив ложу Михайло Новиков, управитель губернської канцелярії.

Основний упор в своїй діяльності ложа робила на національні проблеми України. Найбільший інтерес виявляли до історичного минулого, хоча чіткої програми облаштування майбутнього України не виробили.

У підсумку зосередилися на турботах про підвищення загальної політичної свідомості українського дворянства.

Ложа відігравала велику роль в масонському русі. Чутка про неї дійшла до Петербурга.

В 1819 р. закрита за особистим указом російського царя Олександра І.

Засновники: В. Роснишевський, П. Харлинський, П. Олизар та ін.

В останній рік свого існування ложа налічувала більше 80 чоловік за такими національностями: українці, поляки, росіяни; за професією і родом занять: державні службовці, вчителі, лікарі, військові.

Головний напрям її діяльності виражав символічний знак: хрест із написом «Єдність слов’янська».

Поступово багато учасників масонських організацій розчарувалися в пасивній діяльності; дійшли висновку про необхідність чіткіше визначити своє ставлення до історичної долі України в минулому, зайняти більш дієву позицію, при цьому дотримуючись конспірації. Так, на базі Полтавської ложі була створена наступна організація, що використовувала досвід масонських організацій.

Символи масонів

1. Всевидюче око — вічна присутність, спостереження

    і провидіння «Великого будівничого Всесвіту».

2. Косинець і циркуль — символи перепланування світу.

3. Кельма — символ зміцнення братерських зв’язків.

4. Прямець — символ істини.

5. Рівень — символ рівності між людьми.

6. Молоток — символ вдосконалення, позитивних змін.

Висновок

Масони були міжнародною організацією, яка складалася з масонських лож (клубів чи товариств) у містах світу. Прихильники цього релігійно-етичного руху заперечували насильство та політику як засоби досягнення мети. Натомість закликали до морального вдосконалення людини, вважаючи, що лише вдосконаливши себе, можна вдосконалити суспільство. Поширення ідей Просвітництва, що засуджували абсолютизм та феодалізм, сприяло розгортанню в Україні масонського руху.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *